Kurs pilota wycieczek

Zostań pilotem wycieczek!

Chcesz aby Twoja praca była wielką podróżą? To możliwe! Pracuj jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych.

 

Kim jest pilot wycieczek?

To osoba, która m.in. realizuje program zwiedzania; opiekuje się turystami; dopilnowuje aby wszystkie świadczenia, które biuro podróży zamówiło zostały prawidłowo zrealizowane. Pilot wycieczek przekazuje podstawowe informacje krajoznawcze; współpracuje z kierowcami, hotelarzami, restauratoram czy lokalnymi przewodnikami. Wszystko po to, aby turyści wrócili z takiej wycieczki zadowoleni!

 

Kto może być pilotem wycieczek?

Zadania pilota wycieczek może wykonywać osoba pełnoletnia, niekarana za przestępstwa wymienione w Ustawie o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych oraz posiadająca wykształcenie minimum średnie. To wymagania ustawowe, do tego trzeba dodać wymagania biur podróży a te mogą być różne, np. ukończony kurs pilota wycieczek, posiadanie kwalifikacji pilota wycieczek, znajomość danego języka czy kierunku, itd.

 

Co zrobić aby zostać pilotem wycieczek?

Zachęcamy do udziału w kursie pilota wycieczek w Kadrach Turystyki. To 10 dni intensywnej nauki (5 weekendów), pełnych praktycznych zajęć. Będziesz mógł nauczyć się np. udzielania komunikatów w autokarze (powitanie turystów, zaprezentowanie programu wycieczki, organizacja postojów, itd.), przekazywania informacji krajoznawczych czy reagowania w sytuacjach nagłych i awaryjnych. 

UZYSKAJ DOSTĘP DO 7 NAGRAŃ NA TEMAT ZAWODU PILOTA WYCIECZEK

 

Gdzie odbywa się kurs pilota wycieczek?

Kurs pilota wycieczek odbywa się w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Krakowie oraz innych miastach, na zamówienie.

ZOBACZ TERMINY KURSÓW

 

Gdzie uzyskać więcej informacji na temat zawodu pilota wycieczek?

Chcesz wiedzieć więcej? Super. Na naszym blogu mamy dla Ciebie kilka tekstów na temat pracy pilota wycieczek. Zapoznaj się z nimi!

CZYTAJ

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję